ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня, я зіткнулася з такою проблемою: знімаю квартиру і хочу з’їжджати 1 липня, попередила орендодавця відповідно до договору за 30 днів, тобто 1 червня, що оплату я цього місяця не буду вносити, так як сплатила суму за перший і за останній місяць. А він зараз вимагає, щоб ми заплатили йому, бо ми мали попередити його 1 травня. Пункт 5.4 договору: орендар має право на дострокове розірвання договору в односторонньому порядку з обов'язковим повідомленням орендодавця за 30 днів до запланованого звільнення приміщення, і аванс залишається у орендодавця.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Серед загальних засад цивільного законодавства є свобода договору. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини. Цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Розмір плати за користування житлом встановлюється у договорі найму житла. Наймач вносить плату за користування житлом у строк, встановлений договором найму житла. Цивільним кодексом України визначається порядок розірвання договору найму житла. Так, наймач житла має право за згодою інших осіб, які постійно проживають разом з ним, у будь-який час відмовитися від договору найму, письмово попередивши про це наймодавця за три місяці.

Якщо наймач звільнив помешкання без попередження, наймодавець має право вимагати від нього плату за користування житлом за три місяці, якщо наймодавець доведе, що він не міг укласти договір найму житла на таких самих умовах з іншою особою.

Умови договору не мають суперечити законодавству. Однак умови договору є пріоритетними.

Виходячи зі змісту вищезазначеного, можна дійти висновку що вимоги орендодавця є законними, проте з приводу здійснення оплати за перший та останній місяць, інформацію можна знайти в змісті договору.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: