Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.
У даній ситуації ми рекомендуємо укласти договір доручення. За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.
Договором доручення може бути встановлено виключне право повіреного на вчинення від імені та за рахунок довірителя всіх або частини юридичних дій, передбачених договором. У договорі можуть бути встановлені строк дії такого доручення та (або) територія, у межах якої є чинним виключне право повіреного.
У договорі доручення або у виданій на підставі договору довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити повіреному. Дії, які належить вчинити повіреному, мають бути правомірними, конкретними та здійсненними.
Крім того, правочин повинен бути вчинений в письмовій формі, із зазначенням, що саме повинен зробити повірений і що довіритель (тобто турист у вашому випадку) повинен оплатити послуги повіреного у конкретній сумі на такий-то рахунок. Також варто зазначити строк протягом якого турист повинен здійснити оплату.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв'язку.
Отже, Ви можете укласти договір доручення в електронній формі, проте, одним з важливих аспектів є можливість верифікації осіб.
Також зазначимо, що довіритель зобов'язаний видати повіреному довіреність на вчинення юридичних дій, передбачених договором доручення, виключно в письмовому вигляді.
Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: