ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня! Одна людина зайняла у мене дуже велику суму грошей під розписку. Розписка не була завірена нотаріально. Ця людина була зобов'язана борг повернути до 15 березня. На сьогодні ця людина борг не повернула і вона ховається – виїхала в Москву. Підкажіть, будь ласка, що можна зробити в такій ситуації?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до ст. 1046 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

При цьому у статті 1047 зазначається, що договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.

Тобто нотаріальне посвідчення договору позики або розписки не вимагається.

Для захисту Ваших прав рекомендуємося звернутися з заявою до суду. До суду Вам необхідно звертатись за місцем реєстрації боржника. Фактичний виїзд боржника за кордон не є перешкодою для звернення до суду. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути надана розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання Вами йому визначеної грошової суми.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: