ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Я знімаю житло без договору про оренду. Більше місяця там не з'являвся, але оренду проплатив, правда, з невеликою затримкою. Після чого мені подзвонив орендодавець і сказав виселятися протягом тижня. Минуло п'ять днів, як орендодавець знову подзвонив і нагадав про моє виселення, сказавши при цьому, що знаходиться в цей момент в орендованій мною квартирі, на моє здивування. Що він там робить і яке він взагалі має право туди заходити без мене, орендодавець сказав, що він зайшов не сам, а зі свідками. Ще орендодавець заявив, якщо я не виселюся в установлений строк, він прийде зі своїм знайомим дільничним і викине мої речі на вулицю. Чи має він право викинути моє майно? Приїхати до встановленого ним терміну я не можу через хворобу, просив продовжити оренду ще на місяць, для пошуку нового житла, але він не хоче, погрожує викинути мої речі.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Оскільки письмового договору між Вами немає, де-юре Ви безпідставно займаєте житлоплощу іншої особи, тому власник квартири може нею розпоряджатися на свій розсуд, у тому числі звільнити її від Ваших речей. Договір оренди необхідний для того, щоб гарантувати права і інтереси сторін, а у Вашому випадку його немає.

Проте навіть у такій ситуації є вихід, оскільки орендодавець де-факто здає Вам квартиру в оренду і бере за це гроші, він повинен бути офіційно зареєстрованим підприємцем і платити податки зі своїх доходів. Тобто можна припустити, що орендодавець ухиляється від сплати податків.

Тому Ви можете вказати власнику квартири на можливу адміністративну або кримінальну відповідальність, а також пригрозити скаргою в поліцію і податкову.

Адміністративна відповідальність:

«Стаття 164 КУпАП, порушення порядку здійснення господарської діяльності

Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах, тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 164-1 КУпАП, порушення порядку подання декларації про доходи та ведення обліку доходів і витрат

Неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, не ведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, -

тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Кримінальна відповідальність:

«Стаття 212 КК України, ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)

Умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах, карається штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах, караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, караються штрафом від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою або діяння, передбачені частиною третьою (якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, збори (обов'язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).

Діяння, передбачені частинами першою - третьою цієї статті, не вважаються умисним ухиленням від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), якщо платник податків досяг податкового компромісу відповідно до пункту 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України».

ВИСНОВОК

Ви можете написати скаргу в податкову або поліцію щодо можливо незаконного ведення бізнесу Вашим орендодавцем, що спричинить для нього негативні наслідки. Такими діями Ви можете захистити свої права і інтереси, тим самим мотивувавши орендодавця більш стримано вести з Вами переговори.

Щодо дільничного можна відзначити, якщо з якихось причин співробітник правоохоронного органу, на Вашу думку, перевищив свої повноваження або вчинив корупційний злочин, Ви можете звернутися з цим фактом до прокуратури.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: