ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

У мене є в наявності контракт, який би я хотів розірвати, та агентство, з яким укладений контракт, не йде мені на зустріч, уникає будь-яких спроб розірвання цього контракту, погрожує звернутися до суду, хоча цього не відбувається. Я дуже сумніваюсь, що цей контракт є правильно складеним, але, щоб безпосередньо розвіяти всі свої сумніви, я вирішив звертатися за допомогою до Вас.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до Кодексу законів про працю України   трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, дотримуючись внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату й забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором й угодою сторін.

Цивільно-правовий договір, у свою чергу, — угода між підприємством й особою на виконання певної роботи, предметом якого є надання певного результату праці, але за цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.

Ваш договір з агентством є цивільно-правовим договором (а не трудовим). Тобто агентство періодично залучає Вас для виконання завдань. Це, в свою чергу, Вам не забороняє працювати в іншому місці на підставі трудових відносин.

Відносно залякування з приводу звернення до суду. Вони можуть вернутися до суду, якщо Ви порушуєте умови договору. Проте для стягнення збитків саме Вони мають довести порушення з вашого боку.

В свою чергу, Ви також можете в судовому порядку розірвати даний договір за порушення умов договору з їхнього боку, наприклад за порушення фінансування, тощо.

Найважливіші вимоги, яких слід дотримуватися до розірвання договору, це не займатися самостійно агентською діяльністю в сфері модельного бізнесу, не брати без згоди агентства участь кастингах, шоу тощо.

Для розірвання даного договору в односторонньому порядку Вам необхідно надіслати письмове повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу, вказану у кінці договору за 30 днів, обов’язково з описом вкладеної кореспонденції. Ще через 30 днів з моменту отримання агентством від Вас листа договір буде розірваний автоматично, якщо не буде підписано між Вами інших домовленостей.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: