ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Я маю намір придбати своє житло. В даний момент я знаходжуся в законному шлюбі, але ми не проживаємо разом. Як мені правильно оформити документи на житло, щоб після розлучення чоловік не претендував на нього?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до статті 57 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю одного з подружжя є:

  • майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
  • майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.

Саме ці два варіанти підходять для вашої ситуації. На нашу думку, перший варіант є найкращим. У цьому випадку необхідно, щоб за документами житло купував хтось із ваших рідних, наприклад, хтось із батьків тощо. Після покупки цей родич укладає з вами договір дарування і дарує Вам житло.

Інший випадок - це покупка житла за власні кошти. Однак в такому випадку чоловік може претендувати на житло. І якщо він буде претендувати, то Вам доведеться в судовому порядку доводити, що житло було куплено за Ваші особисті заощадження, а не за загальний бюджет. В цьому випадку Вам необхідно буде доводити факт роздільного проживання. Адже відповідно до положень Сімейного кодексу України суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Ще одним варіантом може бути покупка житла після розлучення. В цьому випадку для Вас не буде ніяких ризиків.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: