ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Мій чоловік не має зареєстрованого місця проживання. Індивідуальний податковий номер (ІПН) загублений. Відновити не може, оскільки прописатися ніде. Чи можливо укласти договір купівлі-продажу тільки на мене без присутності та ІПН чоловіка? Я прописана і маю ІПН.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Згідно з Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами при посвідченні правочинів щодо розпорядження спільним майном подружжя, якщо документ, що засвідчує право власності, оформлений на ім'я одного з подружжя, нотаріус вимагає письмову згоду другого з подружжя. Справжність підпису другого з подружжя на заяві про таку згоду має бути нотаріально засвідчена.

Правочин щодо розпорядження майном може бути засвідчений нотаріусом без згоди другого з подружжя у разі, якщо з документа, що посвідчує право власності, договору, укладеного між подружжям, акта цивільного стану про укладення шлюбу та інших документів випливає, що зазначене майно є особистою приватною власністю одного з подружжя , тобто набуте до реєстрації шлюбу, під час шлюбу, але на умовах, передбачених шлюбним або іншим договором, укладеним між подружжям, за договором дарування або в порядку спадкування, або за кошти, які належали їй (йому) особисто тощо.

Правочини щодо розпорядження майном, що є спільною сумісною власністю, підписуються всіма співвласниками цього майна або уповноваженими ними особами.

Відповідно до Сімейного кодексу України для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: