ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня! У мене ось яке питання: мій брат написав договір позики на велику суму грошей. Повернути в термін він їх не може і домовитися про відстрочку теж не може! Людина, яка зайняла цю суму, починає погрожувати нам: приходить в квартиру і каже, що він відбере в цій квартирі частку брата, тобто 1/3 квартири. У брата є син 4 років, який прописаний в цій же квартирі. Чи може ця людина дійсно відібрати частину квартири?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Законодавство України передбачає вирішення такої ситуації в суді. При цьому дійсно кредитор (той, хто позичив гроші Вашому брату) має право відсудити у боржника (Вашого брата) майно в рахунок погашення позики. Це може статися в разі задоволення позову кредитора про стягнення заборгованості.

Після цього за заявою кредитора може бути відкрито виконавче провадження, в рамках якого сума боргу буде стягуватися в примусовому порядку.

Якщо у боржника немає коштів на банківських рахунках, він не працевлаштований, то погашення боргу можуть провести за рахунок нерухомого майна. При цьому враховується факт, чи це єдине майно чи ні. Якщо у Вашого брата з майна тільки 1/3 квартири, і йому більше ніде жити, то стягнення на таке майно може відбутися в разі перевищення сумою боргу 20-кратного розміру мінімальної заробітної плати (64000 грн.). Якщо сума боргу перевищує 64000 грн., то цілком ймовірно, що 1/3 квартири може бути примусово реалізовано для погашення заборгованості в рамках виконавчого провадження.

Той факт, що в квартирі прописана неповнолітня дитина, грає роль тільки в разі виселення дитини (для цього потрібно отримати дозвіл в органах опіки та піклування, і для цього передбачена спеціальна процедура).

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: