ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Добрий день! Чи повинен експедитор оплатити перевізнику за надані транспортні послуги тільки із коштів замовника, чи може із власних? В договорі вказано термін оплати - в день розвантаження авто, без будь-якої прив’язки по оплаті до коштів Замовника.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу.

Відповідно до положень Цивільного кодексу України договором транспортного експедирування може бути встановлено обов'язок експедитора організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором або клієнтом, зобов'язання експедитора укласти від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечити відправку і одержання вантажу, а також інші зобов'язання, пов'язані з перевезенням. Таким чином, існує імовірність, що за домовленістю сторін у договорі було передбачено, що виконання зобов’язань за договором перевезення покладається на експедитора. У такому випадку експедитор зобов’язаний і сплатити кошти.

Описаний Вами строк оплати стосується саме строку оплати, а тому, можливо, вирішення питання про те, хто повинен сплачувати кошти за договором із перевізником, врегульовано в інших положеннях договору (наприклад, в розділі прав та обов’язків сторін).

Якщо в договорі чітко не передбачено, хто повинен сплатити кошти, то слід виходити із загального визначення договору транспортного експедирування, де вказано, що експедитор зобов’язується виконати або організувати виконання послуг за рахунок клієнта (Ви його вказали як замовника). Таким чином, у даному випадку кошти повинен сплачувати саме клієнт.

З огляду на вищевикладене, нам слід ознайомитися із положеннями договору транспортного експедирування з метою вивчення умов щодо сторони, яка зобов’язана сплатити кошти за послуги перевізника. Якщо ж такого положення у договорі немає, то такий обов’язок покладається на клієнта.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: