ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

У нас є договір будівельного підряду - ми є замовниками за договором. Всі роботи, відповідно до графіка виконання робіт, були виконані в строк і здані. За договором гарантійний термін складає 5 років. Однак кілька місяців тому було виявлено руйнування однієї частини об'єкта. Якими мають бути наші дії? Як задокументувати це все?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється наступне.

Підрядник відповідає за дефекти здійсненої роботи, якщо їх було виявлено  в межах гарантійного строку.

Згідно з ч. 4 ст. 884 ЦК України, у випадку виявлення впродовж гарантійного строку недоліків замовник має заявити про це підрядникові у розумний строк після їх виявлення.

Замовник зобов'язаний негайно повідомити підрядника про виявлені недоліки. Виконання цього обов'язку дозволить підряднику спільно з замовником зафіксувати виявлені приховані недоліки та вирішити самостійно на принципах добросовісності та розумності пов'язані з цим спірні питання.

Якщо підрядник відмовляється спільно з замовником зафіксувати їх, останній може це зробити із залученням третіх осіб.

Згідно з ч.2 ст. 884 ЦК України підрядник відповідає за дефекти, які було виявлено в межах тривалості гарантійного строку, якщо підрядник не зможе довести, що дефекти відбулися з причин:

- природного зносу об'єкта, певної його частини;

- неправильної експлуатації об'єкта або внаслідок застосування некоректних інструкцій стосовно експлуатації об'єкта, які були розроблені замовником самостійно або шляхом залучення замовником інших осіб;

- неналежного ремонту об'єкта, який здійснив замовник самостійно або залучав до цього третіх осіб.

Отже, Вам потрібно зв’язатися з підрядником та повідомити йому про дані факти спершу по телефону.

Крім того, для фіксації даних недоліків Ви маєте:

-  самостійно зробити фото виявлених недоліків (добре, якщо на фото буде вказуватися також дата, час здійснення зйомки).

Також Ви можете:

-  разом із підрядником, який прибуде до Вас для усунення недоліків, скласти акт про виявлення недоліків або іншим чином письмово зафіксувати дані недоліки;

-  якщо підрядник не прибуде для усунення недоліків найближчим часом, можете скласти у довільній формі документ, у якому буде вказано, коли і як Ви виявили недоліки, а також бажано на даному документі поставити підписи Вашим сусідам (від 2 осіб), що станом на …(дата)… недоліки …(які саме недоліки?)…об’єкту … наявні, підрядником не усунуті.

Якщо підрядник виявиться недобросовісним контрагентом, можливо, виникне необхідність звертатися до суду.

Для цього варто перестрахуватися та зібрати додаткові докази, зокрема: якщо після того, як по телефону зв’яжетесь із підрядником, Вашу проблему проігнорують, не прибудуть для усунення недоліків, варто скласти у письмовій формі повідомлення про виявлення недоліків, додати до нього фотографії та надіслати підряднику цінним листом з повідомленням про вручення.

У такому разі у Вас буде підтвердження факту повідомлення підрядника про виявлення недоліків у розумний строк.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: