ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Купую квартиру за адресою, за якою зареєстровано юридичну особу, зробили висновок, нотаріально завірили попередній договір (договір завдатку), в якому чітко вказано пункт, за яким на момент оформлення основного договору (договору купівлі-продажу) за адресою квартири не повинно бути зареєстровано юридичних осіб і т. д. Господиня мала перереєструвати юридичну особу за іншою адресою до 1 серпня 2016 року, згідно з договором, але не зробила цього (не встигла, посилаючись на довгу процедуру перереєстрації) та просить укласти договір купівлі-продажу без виконання цього пункту, а вже пізніше перереєструвати юридичну особа за іншою адресою. Підкажіть, будь ласка, як мені бути в даній ситуації, погоджуватися чи ні?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Змінити адресу юридичної особи в зв'язку з проведеною реформою вже не так складно, як раніше, особливо для СПД, які перебувають на єдиному податку. Розписувати процедуру Вам не будемо, оскільки це проблема господині квартири.

В першу чергу, власниця квартири несе ризики, тому що всі офіційні документи для юридичної особи повинні направлятися на офіційну адресу, а це призведе до несвоєчасного їх отримання, коли вона виселиться з житла. Можуть виникати проблеми з тим, що житлове приміщення використовується не за призначенням, за що передбачена адміністративна відповідальність.

У разі зміни місцезнаходження підприємства-платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. Якщо податкова інспекція встановить, що юридична особа відсутня за адресою, вказаною в ЄДР, це може бути підставою для винесення судового рішення про припинення юридичної особи.

Ви несете ризики, якщо, наприклад, буде існувати судове рішення про стягнення заборгованості з цієї юридичної особи. За цією адресою державні виконавці будуть проводити виконавчі дії по перевірці наявності майна СПД. Нічого страшного в цьому немає, проте це займе трохи часу на пояснення, нерви тощо.

Якщо Ви цілком довіряєте власниці, або внесіть в доповнення до угоди, надайте додатковий термін, або можете ризикнути і здійснити наступний етап угоди.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: