ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Підкажіть, будь ласка, наскільки обґрунтована інформація, що якщо оформлена субсидія на комунальні послуги, то потім при необхідності продажу квартири або спадкуванні діти повинні виплатити державі борг в повному розмірі субсидії за весь термін? Дякуємо.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Субсидія - це безповоротна допомога, яку виплачують з державного бюджету, і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни в складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни в переліку одержуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про покупку товарів або оплату послуг) заявник зобов'язується в місячний термін повідомити орган соціального захисту населення. Якщо подано неповні або недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому випадку заявник зобов'язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії.

Сума субсидії, перерахована (виплачена) надмірно внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями повертається ним за вимогою органу, який призначив субсидію.

У разі, коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, які призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

З моменту продажу у вас є місяць, щоб проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміни.

З цього випливає, що якщо Вами не будуть порушені ці вимоги, то повертати суму наданої субсидії не потрібно. Обов'язок повернення коштів настає тільки при порушенні вимог, визначених законом, але ніяк не з укладення угоди.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: