ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Я хочу купити смарт-хауз в Києві. Житловий комплекс на стадії будівництва, передбачувана дата введення в експлуатацію - грудень 2016 р. У ТОВ, яке продає, в КВЕД зазначений код 68.20 - здача в оренду і експлуатацію. Який статус буде квартири після оплати і введення будинку в експлуатацію?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Ви надали занадто мало коректної інформації. По-перше, статус квартири залежить від способу інвестування в будівництво. Це може бути як купівля майнових прав, так і купівля цільових облігацій, вклади в фонд будівництва тощо.

У Законі України «Про інвестиційну діяльність» сказано, що інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю (ФОН), інститути спільного інвестування (ІСІ), а також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання за зобов'язаннями здійснюється шляхом передачі об'єкта. Всі ці схеми передбачають існування посередника між замовником будівництва і інвестором.

У замовника до завершення будівельних робіт (здачі об'єкта в експлуатацію та державної реєстрації) права власності на новостворене нерухоме майно ще немає (ч. 2 ст. 331 Цивільного кодексу України). А це означає, що на цьому етапі продавець (в основному замовник) не може продати покупцеві квартиру як об'єкт нерухомості, в такому випадку замовник має тільки майнові права (наприклад, право власника отримати право власності на нерухоме майно в майбутньому).

Цільові облігації - це цінні папери, виконання зобов'язання за якими дозволяється товарами та/або послугами відповідно до вимог, встановлених умовами розміщення таких облігацій (ст. 7 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок»).

Можлива купівля нерухомості за попереднім договором. Це договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку або в певний термін укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором.

Придбання житла шляхом участі у Фонді Фінансування Будівництва (ФФБ) - це прямо передбачений і законодавчо відрегульований спосіб інвестування нерухомості, що будується. Суб'єктами такої системи є Забудовник, Управитель, Довіритель, Замовник. У таких випадках система дуже складна, необхідно вникати в діяльність кожного учасника.

Другим ключовим моментом є ланцюжок правовідносин суб'єктів господарювання з об'єктом, тобто: Ланцюжок «інвестор-забудовник-підрядник-покупець» може бути в будь-якому порядку, можуть з'являтися або виключатися інші ланки такого ланцюжка. Взаємини між цими суб'єктами прямо впливають на статус квартири.

Все перераховане вище є факторами, що впливають на визначення правового статусу квартири. В кінцевому підсумку при здачі об'єкта всі ці схеми ведуть до отримання права власності на квартиру.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: