ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

ТОЧКА ЗОРУ: ОБШУКИ В IT-КОМПАНІЯХ

Point of view

Адвокати Ярослав Толкачов та Андрій Іванець прокоментували продовження обшуків IT-компаній.

На думку адвокатів, обшуки суб'єктів господарської діяльності не завжди є наслідком будь-яких зловживань з боку самого «обшукуваного» суб'єкта.

Найчастіше, причиною підвищеного інтересу правоохоронних органів до сумлінного бізнесу є відстеження ланцюжка руху товарів і послуг. Так, довести факт існування господарської операції можна, по-перше, «по банку» (рух грошей по банківських рахунках), а по-друге, завдяки доступу до первинної документації.

«І якщо доступ до банківських даних правоохоронці отримують до обшуку, то з первинною документацією все набагато складніше» - зазначає Ярослав Толкачов.

У фіктивного або несумлінного суб'єкта знайти первинні документи часто неможливо, тому як їх зовсім немає. Тоді правоохоронці «приходять» до сумлінного бізнесу в надії знайти документацію, що підтверджує закупівлю товарів або послуг.

На думку адвокатів, подібна ситуація склалася і навколо Lucky Labs, так як в їх офісах, згідно з визначенням, шукали документацію по іншій фірмі, «Форекс-тренд».

«У разі визнання ухвали на проведення обшуку незаконною, від держави можна вимагати не лише повернення вилученого серверного обладнання, але також і відшкодування збитків за час «простою» - підкреслює Андрій Іванець і додає, - «Підстави для оскарження дій держави можна знайти майже завжди. Наприклад, у визначенні повинна бути вказана конкретна інформація з приводу місця проведення обшуку (аж до конкретного приміщення). У нас же прийнято брати визначення на всю будівлю, щоб не промахнутися».

consultation price drop

Можливо, Вас зацікавлять такі cтатті: