Залишити відгук
Професіоналізм
Вхід/Реєстрація

Позовна заява про стягнення аліментів

Батьки зобов’язані матеріально забезпечувати своїх дітей, в тому числі після розлучення. Саме тому, той з батьків, з яким проживає неповнолітня дитина може звернутися до суду з позовом до іншого з батьків про стягнення аліментів. Після розгляду справи судом буде визначено розмір зобов’язань щодо стягнення аліментів та строк їх оплати.

 

До:

 

назва суду районного суду

місцезнаходження суду

 

Позивач:

ПІБ

індекс, м.____________, вул. _______________, кв.____,

тел. _______________________

e-mail: _____________________

 

Відповідач:

 

 

 

ПІБ

індекс, м.____________, вул. _______________, кв.____,

тел. _______________________

e-mail: _____________________

 

  ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення аліментів

__ ________ _____ року між ПІБ (надалі – позивач) та ПІБ (надалі – відповідач) укладено шлюб, що зареєстрований у відділі реєстрації актів цивільного стану ______ районного управління юстиції у _______, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис за № ____ (копія свідоцтва про шлюб додається).

Від шлюбу позивача  з відповідачем  народилася(вся) дочка (син) /діти (ПІБ доньки, сина), __ _______ ____ року народження (копія свідоцтва про народження додається).

Рішенням (найменування суду) від ___ ____ _____ року шлюб, що укладений між сторонами ___ ______  _____ року розірвано.

З моменту розірвання шлюбу і до даного часу дочка (син)/діти постійно проживає/проживають з матір’ю за адресою: _____________ та перебуває/перебувають на її утриманні. Відповідач у добровільному порядку коштів на утримання спільної/спільних з позивачем дитини/дітей не надає. Проте дочці (сину)/дітям необхідні повноцінне харчування, одяг, канцелярські товари для навчання тощо. Усе це потребує значних коштів, які позивач в повній мірі не може забезпечити.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Конвенції про права дитини батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Частиною 2 ст. 27 Конвенції про права дитини встановлено, що батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних  для розвитку дитини.

Згідно зі ст. 51 Конституції України батьки зобов'язані утримувати  дітей  до  їх  повноліття.

Аналогічні положення містяться у ст. 180 СК України, відповідно до якої батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

ЗАВАНТАЖИТИ - 120.00 ГРН.
Бажаєте отримати готовий індивідуальний документ, який повністю відповідатиме Вашій ситуації та гарантуватиме захист Ваших інтересів?
ЦІКАВИТЬ Позовна заява про стягнення аліментів?
ЗАМОВТЕ У BITLEX!
ПЕРЕВАГИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ДОКУМЕНТУ ВІД BITLEX:
  • -Документ буде складений професійними юристами
  • -Повна гарантія Ваших прав
  • -Індивідуалізація документу під Ваші потреби
  • -Якість гарантовано ЮК Jurimex
Замовити документ