ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Я громадянин України, моя дівчина - громадянка Російської Федерації. Якщо ми з нею одружимося, чи можна мені законно знаходитися та працювати на території Росії? Чи для цього все одно треба буде оформляти певні документи?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Особа, яка має намір перебувати на території Російської Федерації, відповідно до чинного російського законодавства повинна отримати дозвіл на тимчасове проживання. Цей документ надасть можливість перебувати на законних підставах на території цієї країни. Варто пам’ятати, що до особи, в якої відсутній зазначений документ, можуть застосовуватися заходи адміністративного примусу з боку уповноважених суб’єктів Російської Федерації (штрафи та інші заходи). Також слід зазначити, що такий дозвіл надає право на офіційне працевлаштування на території РФ.

Таким чином, дозвіл на тимчасове проживання – це документальне підтвердження права громадянина іноземної держави проживати на території Росії до одержання права такого іноземця на проживання.

Даний дозвіл оформлюють шляхом проставляння відповідної відмітки в паспорті громадянина або іншому документі, що підтверджує особу громадянина. Дозволи видаються в межах визначеної квоти. Розміри квот встановлює уряд Росії.

В той же час, іноземцю, який перебуває у шлюбі з громадянином/громадянкою Російської Федерації дозвіл можуть видати без урахування встановленої квоти.

Нормативними актами сусідньої держави визначено, що строк тимчасового перебування на території Росії не може перевищувати дев’яноста діб сумарно протягом періоду, який складає сто вісімдесят діб. Проте таке положення застосовується до осіб, які прибули в Росію в порядку, який не вимагає отримання візи особою. А крім того, законом встановлено винятки щодо такого строку та підстави для його продовження. Однак безперервно перебувати на території даної країни можна не більше дев’яноста діб.

За наявності підстав громадянинові іноземної держави відмовляють у видачі зазначеного дозволу на тимчасове проживання. Також уже виданий дозвіл може бути анульовано. Такий громадянин може знову звернутися із заявою про видачу йому дозволу на тимчасове проживання. Порядок отримання дозволу такий самий. Однак звернутися особа може не раніше, ніж через один рік від дня, коли особі було відмовлено у видачі попереднього дозволу або анульовано отриманий перед цим дозвіл.

У Вашій ситуації можливо отримати дозвіл на тимчасове проживання без встановленої урядової квоти. З огляду на це, Ви можете подати заяву про видачу дозволу на тимчасове проживання. Така заява подається до консульського відділення Посольства Російської Федерації в Україні з урахуванням вимог щодо підстав надання дозволу, інших необхідних документів та строків.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: