ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Цікавить таке питання. Я громадянка РФ, але живу в Україні 11 років, є свідоцтво на постійне місце проживання. Цієї весни поїхала в Росію, посварившись з вітчимом і матір'ю. Вітчим насильно вивіз з Росії, погрожуючи позбавити життя нареченого, до якого я і поїхала. На території України забрав закордонний паспорт і викинув його. Я хочу повернутися назад, підкажіть, як правильно все зробити? Заздалегідь дякую.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до статті 27 Конституції Російської Федерації кожен, хто законно перебуває на території Російської Федерації, має право вільно пересуватися, вибирати місце перебування і проживання. Кожен може вільно виїжджати за межі Російської Федерації.

Громадянин Російської Федерації має право безперешкодно повертатися в Російську Федерацію.

Для громадян Російської Федерації встановлено безвізовий режим перетину державного кордону України.

Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією України, законами чи міжнародними договорами України.

Однак відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2015 № 23 призупинено дію окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації.

Зокрема, з 01 березня 2015 року громадяни Росії не можуть в'їжджати, прямувати транзитом, перебувати і пересуватися по території України на підставі паспорта громадянина Російської Федерації або свідоцтва про народження (для дітей до 14 років), за якими раніше здійснювався проїзд.

Громадянам Російської Федерації для перетину кордону з Україною необхідно мати такі документи:

паспорт громадянина Російської Федерації;

паспорт громадянина Російської Федерації, що посвідчує особу громадянина Російської Федерації за межами Російської Федерації (закордонний паспорт);

дипломатичний паспорт;

службовий паспорт;

паспорт моряка (посвідчення особи моряка);

свідоцтво на в'їзд (повернення) у Російську Федерацію (тільки для повернення в Російську Федерацію);

льотне посвідчення члена екіпажу повітряного судна.

Рекомендуємо звернутися з питанням відновлення паспорта громадянина Російської Федерації, що посвідчує особу громадянина Російської Федерації за межами Російської Федерації, а також з інших питань захисту Ваших прав та інтересів як громадянки Російської Федерації в Консульський відділ Посольства Російської Федерації в Україні: http://embrus.org.ua/ru/consulate_info.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: