ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

У мене «висить» невідбуте покарання за адміністративне правопорушення у вигляді 10 діб позбавлення волі. І штраф в юстиції в розмірі 5000 грн. Чи зможу я перетнути кордон?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Свобода пересування є фундаментальним конституційним правом осіб, які проживають на території України.

Винятковий перелік підстав для тимчасового обмеження громадян України у праві виїзду за кордон визначено в статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України».

Громадянину України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо:

     1) він обізнаний з відомостями, що становлять державну таємницю;

     2) щодо нього в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;

     3) він засуджений за вчинення злочину - до відбуття покарання або звільнення від покарання;

     4) він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань;

     5) знаходиться під адміністративним наглядом Національної поліції - до припинення нагляду (адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції).

У разі виникнення обмежень, передбачених вище, орган, який застосував таке обмеження, повідомляє про них в десятиденний термін з моменту їх введення:

     1) громадянина України, щодо якого застосовано відповідні обмеження;

     2) органи Державної прикордонної служби України, що здійснюють контроль за дотриманням таких обмежень.

Виконавча служба, де на Вас відкрито виконавче провадження про стягнення штрафу в розмірі 5000 грн може обмежити Вас у праві перетинання кордону України до сплати боргу тільки після того, як суд дасть на це згоду, що буває вкрай рідко.

Оскільки Ваше правопорушення не несе кримінальний характер, інших підстав, перелічених вище, для обмеження Вас у праві перетинання кордону України немає. Висновок - Ви спокійно можете перетнути кордон.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: