ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня. Чув, що в Україні з ЄС запроваджено безвізовий режим. Чи означає це, що я можу в жовтні вільно поїхати відпочити в Іспанію до родичів з біометричним паспортом без оформлення будь-яких документів у консульстві? Чи потрібно показувати свої рахунки, для підтвердження платоспроможності?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Тим, хто захоче потрапити в Європу без візи, потрібно пам'ятати про обмеження, які накладають європейці на спрощену систему перетину кордону ЄС для українців.

По-перше, без візи до Євросоюзу можна потрапити тільки з біометричним паспортом.

По-друге, віза не потрібна виключно при короткострокових поїздках – до 90 днів за півроку. Якщо Ви пробудете довше, то Вам узагалі можуть заборонити в'їзд на територію ЄС.

По-третє, безвізова поїздка виключає можливість працевлаштування в Європі. Якщо Ви хочете поїхати до ЄС, щоб знайти роботу, отримати візу таки доведеться.

По-четверте, Ви можете їхати на навчання до Євросоюзу без візи, тільки якщо навчання триває не довше 90 днів. Інакше знову ж таки потрібна віза.

У теорії, щоб потрапити до ЄС без візи, Вам може вистачити лише біометричного паспорта. Але на практиці на кордоні у Вас мають право попросити документи, які підтверджують Вашу платоспроможність та належні умови перебування. Також Вас можуть запитати про мету поїздки. Зверніть увагу, що Вам обов’язково потрібно мати при собі страховий медичний поліс.

У різних країнах Європейського союзу діють різні вимоги.

З вимогами різних країн ЄС Ви можете ознайомитись за посиланням: https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/e-library/documents/policies/borders-and-visas/schengen/docs/reference_amounts_table_en.pdf.

Зокрема, для в’їзду в Іспанію Вам потрібно мати: 66,52 євро на добу та 598,68 євро мінімальної суми в розпорядженні.

Для того щоб підтвердити свої статки, не треба мати виписку з банку. Вистачить чека з банкомату.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: