ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Який штраф за продаж алкоголю і сигарет неповнолітнім?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

За продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, законодавством передбачено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Зокрема, частина друга статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення за продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім встановлює відповідальність у вигляді штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У грошовому еквіваленті ця сума становить від 510 до 1700 гривень.

Дещо інша відповідальність передбачена Законом України від 19.12.1995 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових виробів". Зокрема, відповідно до частини другої статті 17 за таке порушення застосовується штраф у розмірі 6800 гривень.

Як правило, суд, приймаючи рішення, керується нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення, однак використання норм спеціального Закону теж можливе.

Крім фінансової відповідальності, до суб’єкта господарювання за здійснення продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, може бути застосоване анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Це передбачено у статті 15 вказаного Закону.

Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження. Ліцензія вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання цього письмового розпорядження.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: