Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.
Також відповідно до примірного положення про батьківські комітети (ради) загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки № 440 від 02.06.2004 року, комітети мають право створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства.
Проте благодійні внески мають виключно добровільний характер. Педагогічні працівники не мають права безпосередньо збирати кошти. У постанові Кабінету Міністрів № 1222 від 4 серпня 2000 року зазначається, що благодійні внески можуть надходити до благодійного фонду школи на рахунок «Суми за дорученням» через банківську установу.
Відповідно до Закону України «Про освіту» статтею 56 визнаються обов'язки педагогічних та науково-педагогічних працівників, серед яких можна відзначити як один із основних - настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості; готувати учнів та студентів до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами; додержувати педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини, учня, студента.
Законом України «Про звернення громадян» регулюється питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.
Скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі.
Слід не забувати про інші вимоги до звернення, які визначені вищевказаним законом.
Вам необхідно надіслати лист/заяву/звернення/скаргу до районного управління освіти. Для перевірки викладених Вами обставин буде створена комісія, можливо, відбудеться перевірка у школі. Дослідивши ситуацію, орган освіти буде приймати рішення з приводу наявності підстав для притягнення викладача до дисциплінарної відповідальності.
Щодо доказів, то хочу вказати, що інформація в документі має бути повною та детальною, також Ви можете вказати осіб, котрі також володіють інформацією про ситуацію. Спеціальні документи для доказування Вам не потрібні.
Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: