ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Вітаю! Мою дитину хочуть «по-тихому» відрахувати зі школи. Займається цим штатний логопед і психолог. Командує цією групою завуч. Класний керівник є мовчазним виконавцем їхньої волі. Причина відрахування - нібито не старанне ставлення до навчання і, як результат, неможливість оцінювання. Він у 2 класі. Бесіда з логопедом вже була. З психологом буде завтра. Які плани у них - невідомо. Але відчуваємо, що щось готується. Що нам з дружиною робити: йти на конфлікт і боротися, чи змиритися? На чиєму боці закон в нашій ситуації?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Законодавством України не передбачено виключення учнів зі школи, навіть якщо учень систематично пропускає заняття, має незадовільні оцінки чи порушує навчальну дисципліну. Виключення учня зі школи є порушенням гарантованого Конституцією та законодавством України права на отримання повної загальної середньої освіти.

Відрахувати учня зі школи без згоди батьків або осіб, які їх замінюють, загальноосвітній навчальний права не має.

Є певні обставини, за якими все ж учень може бути виключений зі школи:

  • якщо Ваш син навчається у гімназії, ліцеї, колегіумі, спеціалізованій школі з поглибленим вивченням окремих предметів, можливе відрахування у випадку, якщо за підсумками річного оцінювання дитина має початковий рівень досягнень у навчанні хоча б з одного профільного предмета.

Відповідно до наказу МОН від 13.04.2011 р. N 329 початковий рівень за 12-ти бальною шкалою – результат річного оцінювання - 1,2,3 бали.

 У такому випадку, про можливе відрахування батьки учня (особи, які їх замінюють) повинні бути поінформовані не пізніше, ніж за один місяць у письмовій формі. У двотижневий строк до можливого відрахування письмово повідомляється орган управління освітою за місцем проживання учня. За сприяння відповідного органу управління освітою такі учні переводяться до іншого навчального закладу.

Тому відраховувати дитину права не мають.

Спершу Ви можете звернутися до директора школи із письмовою заявою про викладення суті даної ситуації та неправомірності дій вчителя. Якщо це не подіє – до територіального відділу освіти при державній адміністрації.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: