Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.
Насправді змін у Законі України «Про освіту» дуже багато. Ось деякі з них.
ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Керівника навчального закладу призначатиме засновник або уповноважений ним орган за результатами конкурсного відбору та за контрактом не більше, ніж на 2 строки, що дозволить оновлювати управлінські кадри. Сам керівник навчального закладу за результатами конкурсного відбору призначатиме педагогічних працівників, а отже, самостійно формуватиме власну команду (стаття 26).
Запроваджується атестація педагогів – проходження сертифікації (зовнішнє оцінювання компетентності вчителів). При цьому термін дії сертифіката становитиме 5 років, а сам педагог матиме протягом цього терміну щомісячну доплату у розмірі 20 % посадового окладу. Окрім того, освітянин, який успішно пройде сертифікацію, звільняється від атестації (статті 50-51, 61).
Передбачено підвищення посадового окладу педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії на 10 %, надбавки за вислугу років: понад три роки – 10 %, понад 10 років – 20 %, понад 20 років – 30 %. А також посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії сягатиме трьох мінімальних заробітних плат, що наразі складає 9600 грн (хоча варто зауважити, що це питання на сьогодні потребує збалансування Державного бюджету) (стаття 61).
Відтепер будуть оприлюднені критерії оцінювання освітньої діяльності педагогів, що відповідатимуть професійному стандарту. До цього часу публікувались лише критерії оцінювання знань школярів. Передбачено заборону залучати педагогічних працівників закладу в релігійних та політичних заходах (статті 31, 33-39).
Освітяни мають щорічно планувати певну кількість часу на підвищення своєї кваліфікації (сукупно протягом 5 років – не менше 150 годин), що відповідає вимогам часу. Дотепер вони проходили курси підвищення кваліфікації, як правило, лише 1 раз на 5 років (стаття 27 Закону України «Про загальну середню освіту»).
ДЛЯ ЗАСНОВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, ЗОКРЕМА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Надано право органам місцевого самоврядування різних адміністративно-територіальних одиниць приймати спільне рішення щодо організації здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти, а також підвезення здобувачів освіти (стаття 66).
Мають створювати ресурсні центри з інклюзивної освіти, щоб забезпечити права на фаховий супровід дітей із особливими освітніми потребами (стаття 20).
Збережено права засновників щодо створення, реорганізації та ліквідації навчальних закладів, затвердження установчих документів закладів освіти, призначення їх керівників (стаття 66).
Передбачено можливість надання субвенції з Державного бюджету на розвиток дошкільної та позашкільної освіти, що до цього часу не здійснювалось, а також освіти осіб з особливими освітніми потребами (стаття 78).
Органи місцевого самоврядування забезпечують безоплатним гарячим харчуванням лише дітей пільгових категорій, а також забезпечують пільговий проїзд учнів, вихованців і студентів у громадському транспорті (стаття 56).
Ознайомитися з текстом Закону України «Про освіту» Ви можете за посиланням http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145-19/page.
Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: