Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється наступне.
Відповідно до Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах (наказ МОН від 28.10.2008 №985) дітей, які не відвідували дитячий садок понад три дні, медичний працівник приймає до дошкільного закладу лише за довідкою лікаря-педіатра з відміткою про епідемічне оточення. Проте наказом від 9 жовтня 2015 року N 1054 скасовано наказ МОН від 28.10.2008 №985.
Наказом МОЗ від 01.08.2013 № 678 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей» визначено, що діти з ознаками захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються. Після перенесеного захворювання або тимчасової відсутності дітей за інших причин протягом 3 днів включно прийом дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10-14 днів.
Проте наказ втратив чинність на підставі наказу Міністерства охорони здоров'я № 234 від 24.03.2016 року. Новим наказом МОЗ (№ 234 від 24.03.2016 року) визначено, що ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня повинен проводити вихователь групи. Здійснюється обов’язкове опитування батьків або осіб, які їх замінюють, стосовно стану здоров’я дитини та візуально визначається стан здоров’я (шкірні покрови, нежить тощо). За потреби проводиться термометрія та огляд зіва. Вихованцям груп з цілодобовим перебуванням і дітям карантинних груп проводяться термометрія та огляд зіва.
Діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10-14 днів.
Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання.
З його текстом Ви можете ознайомитись за посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0563-16.
В нормативних документах чітко не визначено, чи враховувати вихідні та святкові дні під час підрахунку кількості днів. А новим взагалі не визначається кількість днів. На практиці вихідні та святкові дні не враховують під час підрахунку кількості днів, зазвичай враховуються лише робочі дні.
Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: