ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?
ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX
Замовити консультацію

У Великій Британії суд вперше виніс вирок за примусовий шлюб

6997127fea746a366293ed9588f1967f.jpg?152708016831106

Жінку з Бірмінгема у Великій Британії засудили до 4,5 років за те, що вона обманним шляхом втягнула 17-річну дочку з особливими потребами у мандрівки до Пакистану і примусово видала її там заміж. Про це пише theguardian.com.

Суд визнав 45-річну жінку винною у двох примусових шлюбах та у лжесвідченні.

Так, вперше дівчинка відвідала Пакистан у 2012 році, де її насильно заручили з родичем. Вона завагітніла, вагітність була перервана, після того як дівчину забрали до дитячого будинку.

Другий візит до Пакистану відбувся у 2016 році перед 18-річчям дитини. До мандрівки дівчинку підкупили подарунками, а потім одружили з чоловіком, старшим за неї на 16 років.

«Ви жорстко обманули її. Їй було страшно, самотньо, її утримували проти волі і змусили до заміжжя, якого вона боялася. Ви мусили знати, що вона проти цього. І все-таки ви через власну вигоду влаштували цей шлюб. Її хоробрість і повага до правди протягом всього судового процесу викликають захват і є вражаючим контрастом до вашої боягузливості і обману», – сказав головуючий суддя.

Зазначимо, цей вирок став у Великій Британії прецедентом у справах про примушення до заміжжя. Вперше жертва дала свідчення проти власної родини під час судового процесу. Додамо, максимальний вирок за примусовий шлюб у країні становить сім років.