ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?
ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX
Замовити консультацію

У Голосіївському райсуді Києва виявили низку проблем у ході проведеної перевірки

e2d4b2ee89e6b8c17847d08585c974f3.jpg?1527073138109951

Перевірка Голосіївського суду міста Києва розкрила проблеми, які негайно потрібно усувати і не лише у цьому суді. Про це зазаначив Голова Ради суддів України Олег Ткачук, повідомляє прес-служба РСУ.

У ході перевірки робоча група Ради суддів України вивчила наявні в суді організаційно-розпорядчі документи суду та номенклатурні справи, положення, інструкції, плани роботи суду та структурних підрозділів, звіти, протоколи оперативних нарад, зборів суддів та їх рішення, матеріали по роботі зі зверненнями громадян.

Коментуючи результати перевірки, Голова Ради суддів України Олег Ткачук зазначив, що на превеликий жаль організація роботи Голосіївського районного суду міста Києва не відповідає вимогам, які здатні забезпечити належний рівень здійснення правосуддя, незалежність суддів у цьому суді.

Площа приміщень у яких працюють судді та працівники апарату Голосіївського районного суду міста Києва не дозволяють суддям якісно працювати, наявні приміщення не відповідають санітарно-технічним вимогам. Відсутня достатня кількість залів судових засідань, відсутні нарадчі кімнати, які безпосередньо примикають до залів судових засідань, недостатня кількість кабінетів для працівників апарату суду. Судовий розгляд цивільних справ, як правило, відбувається у кабінетах суддів. При цьому, секретарі судових засідань під час слухання справи знаходяться у сусідніх кабінетах і слідкують за процесом через навушник.

В ході перевірки встановлено, що останні збори суддів в Голосіївському районному суді міста Києва відбулися 16 травня 2017 року хоча повинні проводитися не рідше ніж раз на три місяці. З моменту проведення останніх зборів суддів цього суду до сьогодні було заплановано більше 10 раз провести збори суддів даного суду, але через відсутність кворуму жодного разу збори не відбувались (зазвичай без поважних причин на збори не з’являлося семеро суддів). Тобто майже рік не проводяться збори і не вирішуються нагальні питання щодо належної організація роботи даного суду. Не обрано голову суду, заступника голови суду.

Більше того, судді, які переведені до цього суду шляхом відрядження, розглядають тільки справи про адміністративні правопорушення, позаяк зборами суддів їм не визначено спеціалізацію розгляду справ.

Також не здійснюється планування роботи суду, прийом громадян.

Аби усунути виявлені недоліки, Рада суддів рекомендує протягом місяця провести збори суддів, на яких обрати голову суду та його заступника та визначитися з іншими питаннями.

Водночас Голова Ради суддів звернеться зі скаргою до Вищої ради правосуддя на дії суддів Голосіївського райсуду, які без поважних причин не відвідували збори суддів, а до Державної судової адміністрації - вжити заходів для переміщення суду в інше приміщення. пристосоване для належного здійснення правосуддя.