ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?
ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX
Замовити консультацію

Мінсоцполітики планує унормувати працю за видами економічної діяльності

936c9f4668f8a3e13d71da824aaa40c4.jpg?152707395933947

Міністерство соціальної політики винесло на громадське обговорення рекомендації щодо нормування праці за видами економічної діяльності.

У рекомендаціях зазначається, що норми праці встановлюються на окрему операцію (операційна норма) та взаємозв'язану групу операцій, кінцевий комплекс робіт (укрупнена, комплексна норма). Ступінь диференціації норм визначається типом і масштабом виробництва (наданням послуг), особливостями вироблюваної продукції, формами організації праці тощо.

Укрупнені, комплексні норми встановлюються на планово-облікову (облікову) одиницю продукції (робіт, сфери послуг), як правило, на кінцевий результат (наприклад, вузол, бригадокомплект, технічно відокремлений переділ, обсяг сільськогосподарських робіт, етап або об'єкт будівництва, аналітичний звіт чи інший інтелектуальний матеріал, тощо). Вони застосовуються, як правило, в умовах колективних форм організації праці.

Норми праці мають бути визначені за нормативними матеріалами для нормування праці, затвердженими в централізованому порядку.

До нормативних матеріалів для нормування праці належать: нормативи з питань праці (нормативи часу, у т.ч. мікроелементи, нормативи чисельності, нормативи часу обслуговування, єдині та типові норми часу, виробітку, обслуговування тощо), нормативи режимів роботи устаткування (надання послуг).

За проектом норми праці і тарифікація робіт будуть основою для визначення необхідної чисельності працівників на виконуваний обсяг робіт і рівень їх кваліфікації.