ДЕТАЛЬНА ПРАВОВА
ПОРАДА ЩОДО
СТВОРЕННЯ ОСББ
ЗА 24 ГОДИНИ

Більше 20 юристів, готових Вам допомогти
у створенні ОСББ
Задати перше питання

ХТО ДОВІРЯЄ НАМ
СВОЇ ЗАДАЧІ

Що відбувається в Bitlex
після того, як ви направили нам своє
питання?

Якісний менеджмент

В нашій команді наявні спеціальні менеджери,
які контролюють якість та
швидкість вирішення Вашого завдання

Вирішення завдання починається з
якісного підбору юриста

З 88 юристів ми обираємо для Вас найбільш
компетентного спеціаліста саме з Вашого питання та сфери діяльності Вашого бізнесу

Зрозумілий кінцевий результат

Результат консультації – це план конкретних
дій, який викладений зрозумілою мовою
route

Ми звітуємо перед Вами
про результати виконання
завдань засобами СМС
зв’язку

Отримати консультацію
phone

Ви не втрачаєте жодної
інформації з консультації юриста.
Розгорнута відповідь надходить
Вам у письмовому вигляді.

прочитати приклади відповідей

Отримайте покрокове та
повне рішення
від Bitlex

Замовити консультацію
glass
Детальніше щодо ОСББ
Реформування ЖКГ в Україні передбачає можливість створення різних форм управління цим сектором і відмови від монополії ЖЕКiв. Зокрема, передбачена можливість створення власниками багатоквартирних будинків кондомініумів – об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Ці об'єднання повинні виступати в якості юридичної особи для управління майном співвласників багатоквартирного будинку.

Створення ОСББ в Україні передбачено законодавством України. Причому ця можливість була закладена ще в 2001 році у Законі України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (№ 2866-III).

Однак після прийняття поправок в цей закон в 2015 році була змінена процедура створення ОСББ. В Україні довгий час панувала монополія у сфері забезпечення комунальних послуг. Тому нові форми взаємодії в цьому секторі, які передбачають зростання відповідальності, викликають сторожкість у мешканців багатоквартирних будинків. А нова процедура створення ОСББ і подальша реєстрація об'єднання можуть викликати певні складнощі.

Поради юриста допоможуть вирішити всі процедурні питання законним чином і в стислі терміни.

Як створити ОСББ?Перед реєстрацією необхідно провести підготовчу роботу. Вона складається з декількох етапів.

Перший етап
Створення ініціативної групи щонайменше з трьох співвласників цього багатоквартирного будинку. Ця група повинна скликати установчі збори та створити реєстр співвласників житла.

Другий етап
Скликання установчих зборів з попереднім (за 14 днів) повідомленням власників житла. Сповіщення передається особисто в руки або надсилається рекомендованим листом поштою.

Третій етап
Підготовка Статуту ОСББ згідно із Законом України № 2866 з нотаріальним засвідченням.

Четвертий етап
Проведення установчих зборів, на яких обираються члени правління ОСББ, затверджується Статут. Обов'язково присутність понад 50% власників житла. В якості альтернативи може бути використано письмове голосування, яке повинно проводитися за встановленими законом правилами.

П'ятий етап
Реєстрація ОСББ у всіх органах влади.

Ми допоможемо пройти цей шлях без помилок і бюрократичних зволікань. Наші фахівці забезпечать якісний супровід процесу створення, а також реєстрації ОСББ. Київ та інші регіони можуть користуватися нашими консультаціями без обмежень.

Реєстрація ОСББ – як пройти всі процедуриРеєстрація ОСББ у Києві та інших містах України є ідентичною. Тим не менш, багатий досвід юридичної практики свідчить про те, що в ході здійснення процедур можуть виникати різні перешкоди.

Вони можуть бути пов'язані з протидією ініціативі мешканців на рівні місцевої влади. Найчастіше це претензії до форми поданих документів та процедурного змісту процеси створення ОСББ. Кваліфікована юридична допомога дозволить подолати перешкоди в рамках правового поля.

Юристи забезпечать правильну розробку статуту, протоколів та інших документів в повній відповідності з вимогами законодавства.

Також ми виконаємо реєстрацію ОСББ та постановку на облік у всіх відповідальних структурах: Також проконтролюємо правильні виплати всіх державних платежів.

В підсумку, ви отримаєте реєстрацію, нотаріально завірену печатку і повний пакет документів для діяльності ОСББ.

Найпростіший спосіб уникнути помилок на різних етапах створення та реєстрації об'єднання власників – це детальна консультація з реєстрації ОСББ від Bitlex.ua.

Зробіть перший крок, і ми зробимо все інше.