Реформування ЖКГ в Україні передбачає можливість створення різних форм управління цим сектором і відмови від монополії ЖЕКiв. Зокрема, передбачена можливість створення власниками багатоквартирних будинків кондомініумів – об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
Ці об'єднання повинні виступати в якості юридичної особи для управління майном співвласників багатоквартирного будинку.
Створення ОСББ в Україні передбачено законодавством України. Причому ця можливість була закладена ще в 2001 році у Законі України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (№ 2866-III).
Однак після прийняття поправок в цей закон в 2015 році була змінена процедура
створення ОСББ. В Україні довгий час панувала монополія у сфері забезпечення комунальних послуг. Тому нові форми взаємодії в цьому секторі, які передбачають зростання відповідальності, викликають сторожкість у мешканців багатоквартирних будинків. А нова процедура створення ОСББ і подальша реєстрація об'єднання можуть викликати певні складнощі.
Поради юриста допоможуть вирішити всі процедурні питання законним чином і в стислі терміни.
Як створити ОСББ?
Перед реєстрацією необхідно провести підготовчу роботу. Вона складається з декількох етапів.
Перший етап
Створення ініціативної групи щонайменше з трьох співвласників цього багатоквартирного будинку. Ця група повинна скликати установчі збори та створити реєстр співвласників житла.
Другий етап
Скликання установчих зборів з попереднім (за 14 днів) повідомленням власників житла. Сповіщення передається особисто в руки або надсилається рекомендованим листом поштою.
Третій етап
Підготовка Статуту ОСББ згідно із Законом України № 2866 з нотаріальним засвідченням.
Четвертий етап
Проведення установчих зборів, на яких обираються члени правління ОСББ, затверджується Статут. Обов'язково присутність понад 50% власників житла. В якості альтернативи може бути використано письмове голосування, яке повинно проводитися за встановленими законом правилами.
П'ятий етап
Реєстрація ОСББ у всіх органах влади.
Ми допоможемо пройти цей шлях без помилок і бюрократичних зволікань. Наші фахівці забезпечать якісний супровід процесу створення, а також реєстрації
ОСББ. Київ та інші регіони можуть користуватися нашими консультаціями без обмежень.
Реєстрація ОСББ – як пройти всі процедури
Реєстрація ОСББ у Києві та інших містах України є ідентичною. Тим не менш, багатий досвід юридичної практики свідчить про те, що в ході здійснення процедур можуть виникати різні перешкоди.
Вони можуть бути пов'язані з протидією ініціативі мешканців на рівні місцевої влади. Найчастіше це претензії до форми поданих документів та процедурного змісту процеси створення ОСББ. Кваліфікована
юридична допомога дозволить подолати перешкоди в рамках правового поля.
Юристи забезпечать правильну розробку статуту, протоколів та інших документів в повній відповідності з вимогами законодавства.
Також ми виконаємо реєстрацію ОСББ та постановку на облік у всіх відповідальних структурах:
- адміністрації;
- в податковій інспекції;
- в управлінні статистики.
Також проконтролюємо правильні виплати всіх державних платежів.
В підсумку, ви отримаєте реєстрацію, нотаріально завірену печатку і повний пакет документів для діяльності ОСББ.
Найпростіший спосіб уникнути помилок на різних етапах створення та реєстрації об'єднання власників – це детальна консультація з реєстрації ОСББ від Bitlex.ua.
Зробіть перший крок, і ми зробимо все інше.