ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня. Потрібна консультація з таких питань. 1. Юридична особа на єдиному податку 3 група (турагентство) працює за КВЕД 79.12 - Діяльність туроператорів. Але за фактом підприємство працює за агентськими договорами та сплачує єдиний податок з винагороди агента. Чи може підприємство за таких умовах працювати при цьому КВЕД? Чи можуть позбавити підприємство свідоцтва платника єдиного податку та донарахувати податкове зобов'язання за період роботи на цьому КВЕД? І під які штрафні санкції підпадає підприємство? 2. Якщо в тур вирушає мама з дитиною, чи може мама розплатитися за себе, а за дитину оплатити вартість тато? Якщо можна, то яким чином прописати цей нюанс у договорі між турагентством і туристами? Чи можна обійтися одним договором (питання пов'язане з обмеженням за розрахунками в 50 тис. грн)?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

  1. Вам потрібно внести зміни до відомостей в реєстрі юридичних осіб та обрати основним чи додатковим видом діяльності «Діяльність туристичних агентств» за КВЕД-2010: Клас 79.11 – Реєструють зміни у держреєстратора та повідомляють про зміни податкову.

Зазначимо, що отримувати дохід від видів діяльності, яких немає в реєстраційних даних підприємця на єдиному податку, заборонено.

Платники єдиного податку мають перейти на загальну систему при здійсненні видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, з 1-го числа місяця, наступного за звітним періодом, в якому отримували дохід від цих видів діяльності (підпункт 7 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Отримувати дохід від нових видів діяльності можна тільки після того, як вони внесені до реєстраційних даних підприємця. Проводить реєстрацію нових КВЕДів держреєстратор. Йому Ви подаєте заповнену заяву про держреєстрацію змін.

Якщо серед нових кодів є вид діяльності, який буде основним, поставте позначку навпроти нього в графі «Основний вид економічної діяльності».

Держреєстратор на підставі Вашої заяви вносить зміни до держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Також зазначимо, що в разі проведення податковою перевірки Вам можуть донарахувати отриманий дохід за ставкою 15 % (пункт 293.4 статті 293 ПКУ).

  1. Цивільно-правові угоди не обмежують можливість декількох осіб сплачувати кошти за товари чи послуги. Для того щоб батько дитини оплатив частину туру, достатньо його зазначити стороною договору (нарівні з матір’ю) та вказати в розділі, який регламентує порядок розрахунків, хто та скільки сплачує коштів та на яких умовах. Це можна зробити в рамках одного договору.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: