ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Я хочу розірвати з провайдером договір і через суд вимагати від нього відшкодувати всі мої збитки (а це 2800 грн.). У мене є докази у формі відеоматеріалів, які фіксують і підтверджують, що у мене дійсно є збої в роботі інтернету. Я б хотів ще найняти фахівця, який зробить експертизу і підтвердить що моя проблема існує. Підкажіть, будь ласка, як правильно зробити цю експертизу, що куди треба записувати, бажано також, щоб експерта не треба було в суд викликати як свідка, або де можна дізнатися, як заповнювати документацію про висновки експертизи?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Якщо Ви маєте певність у наявності з боку провайдера порушень умов укладеного договору, то наші юристи готові скласти для Вас відповідний позов про розірвання договору та відшкодування збитків на підставі доказів, які у Вас наявні.

Що стосується експерта, то слід зазначити таке.

При поданні до суду позову Ви можете одночасно з поданням позовної заяви або через деякий час подати клопотання про проведення експертизи. Відповідно до ст. 53 Цивільного процесуального кодексу України експертом є особа, якій доручено провести дослідження матеріальних об'єктів, явищ і процесів, що містять інформацію про обставини справи, і дати висновок з питань, які виникають під час розгляду справи і стосуються сфери її спеціальних знань. Експерт зобов'язаний з'явитися за викликом суду, провести повне дослідження і дати обґрунтований та об'єктивний письмовий висновок на задані йому питання, а у разі необхідності - роз'яснити його. За ст. 66 ЦПК України висновок експерта - докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, задані судом. Експерт дає у письмовій формі свій мотивований висновок, який приєднується до справи. Суд має право за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи запропонувати експерту дати усне пояснення свого висновку. Усне пояснення заноситься до журналу судового засідання. В силу ст. 57 ЦПК України висновок експерта є доказом у цивільній справі.

За ст. 143 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі, доручити її конкретному експерту, заявляти відвід експерту, давати пояснення експерту, знайомитися з висновком експерта, просити суд призначити повторну, додаткову, комісійну або комплексну експертизу. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. При цьому суд має мотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі. В силу ст. 144 ЦПК України експертиза призначається ухвалою суду, де зазначаються: підстави та строк для проведення експертизи; з яких питань потрібні висновки експертів, ім'я експерта або найменування експертної установи, експертам якої доручається проведення експертизи; об'єкти, які мають бути досліджені; перелік матеріалів, що передаються для дослідження, а також попередження про відповідальність експерта за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

Таким чином, питання проведення експертизи вирішується в контексті подання позову до суду шляхом подання клопотання сторони (позивача) про проведення експертизи. Наші спеціалісти можуть скласти для Вас як і позов до суду, так і відповідне клопотання. А також ми можемо представляти Ваші інтереси в суді як позивача.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: