ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

У мене виникла проблема: через незнання ми з другом здали в ремонт ноутбук, але не в сервісний центр, а в лоток, який поруч з нашим будинком, так було зручно та й якось сподівалися, що все нормально буде, поруч же ж. Загалом ця молода людина ніяк не хоче віддавати ноутбук - то болтів немає, то жорсткого диска. Що в такому випадку робити?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про захист прав споживачів" споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її в певний термін стає неможливим.

Якщо значну частину обсягу послуги чи робіт (понад сімдесят відсотків загального обсягу) вже було виконано, споживач має право розірвати договір лише стосовно частини, що залишилася, послуги або роботи.

Якщо при виконанні роботи (наданні послуг) стане очевидним, що їх не буде виконано з вини виконавця згідно з умовами договору, споживач має право призначити виконавцю відповідний термін для усунення недоліків, а в разі невиконання цієї вимоги у визначений термін – розірвати договір і вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення недоліків третій особі за рахунок виконавця.

Також статтею 387 Цивільного кодексу України передбачено право власника на витребування майна (ноутбука) з чужого незаконного володіння. Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без належної правової підстави заволоділа його майном.

Крім того, якщо Ви вимагаєте повернути ваше майно, у Вашому випадку ноутбук, а виконавець категорично відмовляється, можливо, Ви маєте справу з шахраєм.

Стаття 190 Кримінального кодексу України визначає шахрайство як заволодіння чужим майном шляхом обману або зловживання довірою. У такому випадку у Вас є право написати заяву в правоохоронні органи.

Для вирішення цього питання можемо надати Вам юридичний супровід.

  1. Складання позову до суду.
  2. Складання заяви в правоохоронні органи.
  3. Врегулювання цього питання шляхом юридичного спілкування з ремонтним центром.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: