ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

У Луцьку на будинок не встановили газовий лічильник, я повинен платити 4,4 куба за одну людину, але мені нараховують 9 кубів, чи законно це? У постачальника кажуть, позаяк Ваш будинок відмовився від газового лічильника, то ми і поставили Вам рахунок 9 кубів, а не чотири! Що мені робити в цій ситуації?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, у разі неможливості зняття показань квартирних лічильників газу розрахунковий обсяг споживання газу визначається відповідно до Кодексу газорозподільних систем та інших нормативно-правових актів.

Якщо після зняття фактичних показань квартирних лічильників газу у наступних розрахункових періодах виявлено різницю між нарахованими та фактичними обсягами споживання газу (з урахуванням показань квартирних лічильників газу), вона розподіляється між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості зареєстрованих осіб. Такий перерахунок проводиться в періоді, в якому виявили різницю.

Інформація про такий перерахунок повинна відображатись у платіжних документах чи в інший доступний для споживача спосіб.

У разі виявлення представниками оператора газорозподільної системи порушень, пов’язаних з виходом з ладу будинкового вузла обліку, обсяг спожитого газу споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, визначається згідно із середнім обсягом споживання газу за три попередні місяці до моменту виходу з ладу будинкового вузла обліку.

У такому порядку здійснюється визначення обсягу спожитого газу до моменту усунення порушень.

Споживачі, які мають квартирні лічильники газу, здійснюють оплату спожитого природного газу відповідно до умов договору, укладеного з постачальником.

Для допомоги у Вашій ситуації необхідно розуміти:

1) що саме за будинок;

2) скільки мешканців;

3) які дії вживались з Вашого боку та з боку постачальника для встановлення лічильника.

У разі надання Вами більш вичерпної інформації та договору газопостачання на вивчення Вам буде надана відповідь.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: