ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Для вчителя, що проживає в селі передбачено, згідно із Законом про освіту 30 кВт електроенергії безкоштовно. Я, дружина, син – вчителі. Батьки дружини, з якими ми проживаємо, теж вчителі, але вже на пенсії. При сплаті за спожиту електроенергію пільга у 30 кВт надається тільки комусь одному. Наскільки це коректно?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Відповідно до частини четвертої статті 57 ЗУ «Про освіту» педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до чинного законодавства забезпечує безплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

Пільги на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням, передбачені абзацом першим цього пункту, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини п’ятої статті 29 Закону України "Про культуру", абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, право на   безплатне  користування  житлом  з  опаленням  і освітленням мають, зокрема, педагогічні працівники, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу і перелік посад яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, та пенсіонери,  які раніше працювали педагогічними працівниками  у  сільській  місцевості  і селищах міського типу, проживають у таких населених пунктах, мають відповідний стаж роботи не менше трьох років і на момент виходу на пенсію працювали на посадах   педагогічних працівників.

Ці гарантії забезпечуються в межах норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Зокрема, у селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, встановлюється норма у 30 кВт/г на місяць на одну особу.

Висновок

Зазначена норма узгоджується з чинним законодавством, тому є цілком коректною, проте слід зауважити, що офіційних роз’яснень щодо цього питання немає, однак, на нашу думку, оскільки визначено, що 30 кВт/г на місяць надається на одну особу, Вашій родині, оскільки всі вчителі та пенсіонери-вчителі, повинно надаватись безплатно 150 кВт/г на місяць, з розрахунку 30 кВт/г на кожну особу на місяць.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: