ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Доброго дня! У мене зламалася відеокарта, яка була на гарантії. Відеокарту "полагодили" так, що вирішили тільки частину проблеми, і я відправив її знову на ремонт. Мені тепер пропонують замінити відеокарту на товар за такою ж ціною, повернути гроші, за які я її купував або купити з доплатою іншу, але за цей час курс долара піднявся і вже навіть така ж б\у відеокарта коштує дорожче, ніж я її купував. Чи можу я вимагати обмін на відеокарту на основі схожих характеристик або за ціною? Такого ж товару у них немає.

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та в строки, встановлені законодавством, має право вимагати:

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Однак в цій же статті міститься положення про те, що в разі виявлення істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та в строки, встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних товарів у продавця (виробника).

При цьому в пункті 7 цієї статті зазначено, що під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться.

Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості на час покупки.

При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар проводяться виходячи з його вартості на час пред'явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші в день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Таким чином, Ви можете зробити обмін на товар аналогічної марки з доплатою, але при цьому вартість зламаної відеокарти повинна розраховуватися на момент обміну, а не та, яка була заявлена ​​при купівлі товару.

Можливо, Вас зацікавлять такі консультації: